Треньорът на „Литекс“ Красимир Балъков подаде оставка

litex 1

Днес треньорът на „Литекс“ Красимир Балъков подаде оставка, след изключително слабото представяне вчера срещу „Йелгава“, Латвийците изхвърлиха българския тим от Лига Европа след 2:2 на стадиона в Ловеч. Второто попадение на гостите от Латвия бе от очевидна засада, пише Спортал.
Днес остава да видим дали оставката на Балъков ще бъде приета.

Два гола за „оранжевите“ вкара Йонсен (24,56). Точни за тима от Балтика пък бяха Ос (11) и Диало (60).
Гостите от Латвия откриха резултата в 11-ата минута, след като едно изпълнение на корнер се оказа златно за Йелгава. Топката на два пъти нацели гредите, но в крайна сметка Ошс реализира попадение.
Литекс се върна в играта с перфектен елегантен прехвърлящ удар на Бьорн Маарс Йонсен, който матира изтичалия да го пресреща Икстенс, а това стана в 25-ата минута на двубоя.
Домакините опитаха да наложат лек натиск към вратата на гостите, но Рафаел Перес и Бумал не успяха да дадат аванс на Литекс. В същото време Малашенокс пропусна да направи резултата 2:1 в полза на Йелгава, след като от точката на дузпата в последната минута на полувремето прати топката в аут.
През втората част Литекс заигра по-добре и в 56-ата минута Страхил Попов намери добре Йонсен и той препарира за втори път Икстенс. Радостта на домакините беше само 4 минути, след като в 60-ата минута Диало успя да изненада Баривиера с глава и топката влетя в мрежата на Литекс, а резултатът стана 2:2.
До края на двубоя Литекс направи всичко възможно да отбележи трети гол, но това не стана, а гостите разчитаха на контраатаки и статични положения. На два пъти футболисти на домакините падаха в наказателното поле на Йелгава, но съдията не отсъди дузпи, тъй като не намери основания за това.
Първата среща приключи при 1:1 и с гол повече на чужд терен Йелгава продължава напред в надпреварата.