„Литекс“ сътвори чудо срещу „Левски“ (3:0) за Купата, след продължения и човек по-малко

lev2„Литекс“ се класира за полуфиналите за Купата на България след героичен успех над „Левски“. Оранжевите разгромиха „сините“ с 3:0 в изключително драматичен мач, при който играха почти час с човек по-малко заради червен картон на Елтон.

Победата дойде в продълженията, когато Арсенио и резервата Десподов на два пъти матираха безпомощния си съперник. Участие и при трите попадения имаше колумбиецът Данило Асприля.
Така ловчалии продължиха традицията да отстраняват столичани за купата, когато двубоите са в града на люляците. От 7 сблъсъка „сините“ са инкасирали 7 поражения.
В 64-та минута ловчалии останаха с човек по-малко заради директен червен картон на Елтон Дос Рейс, който направи нарушение срещу Бедоя. В 72-та минута домакините претендираха основателно за дузпа, но Таско Тасков прецени,че няма нарушение на Карнер срещу Асприля.
След края на мача в Ловеч настана „оранжева“ радост и „синя тишина“. Атмосферата бе помрачена от яростта на феновете на „Левски“. В резултат на сблъсъци пострадаха петима полицаи, журналист и няколко фенове на Левски. Те бяха ранени при сблъсъците и ескалиралото напрежение след края на мача в Ловеч. При излизането си от стадиона „сините“ потрошиха оборудване на трибуните и от спортната зала.
По-късно треньорът на „Литекс“ Люпко Петрович заяви, че мачът с „Левски“ е бил най-тежкият в живота му. Петрович дори постави срещата в Ловеч пред финала в турнира за Купата на европейските шампиони с „Цървена звезда“.
„За мен това е най-трудният мач, който съм водил в живота. Дори и финалът за Купата на европейските шампиони не беше толкова драматичен“, каза опитният сръбски специалист.
„Различно е, когато играхме 15 минути с човек повече срещу „Лудогорец“ и сега 45 минути с човек по-малко срещу „Левски“. Победихме добър отбор, голям клуб. Това може от десет пъти да се случи веднъж“, продължи Петрович.
По думите му на терена е имало „невероятна борба“. „Моите момчета са наистина герои, поздравявам ги. Малкият (Кирил Десподов) вкара два гола, но игра и в защита. Асприля също“.
Петрович каза, че не се интересува дали ще продължи да работи в Ловеч. „Аз не дойдох в „Литекс“ да остана, а да помогна“. Сърбинът се завърна начело на оранжевите преди пет дни, само за да води отбора в трите мача преди зимната почивка. В събота „Литекс“ гостува на „Левски“ в среща от А група.