Сензационно мачът „Левски“ – „Литекс“ беше прекратен минута преди почивката

gerenaСензационно съботният мач между „Левски“ и „Литекс“ беше прекратен минута преди почивката. Уникалният скандал след безобразното съдийство доведе до решението на главния мениджър на ловчалии Стойчо Стоилов да изведе отбора си от терена на „Герена“.
Точно преди почивката защитникът Рафаел Перес получи червен картон за удар без топка срещу Мигел Бедоя и реферът Георги Йорданов даде дузпа. Това отприщи негативните емоции на гостите и на терена нахлу Стойчо Стоилов, който извади тима от игрището.
Това накара съдията да прекрати мача и по всичко личи, че във вторник „оранжевите“ ще бъдат наказани със служебна загуба. Иначе те водеха с 1:0 до този момент, а след червения картон на Перес те вече бяха с деветима футболисти.
Главният мениджър на „Литекс“ Стоилов каза по-късно, че той носи отговорността за решението. Той поясни, че е имал разговор с Даниел Ганчев, който е собственик на тима и обясни, че няма нужда Гриша Ганчев да бъде намесван, при все, че той води друг тим /явно ЦСКА – бел.ред./.

„Гриша Ганчев си има друг отбор, аз се чух с Даниел Ганчев. Аз си нося отговорността. Това е личен отговор. Няма какво да ви разказвам какво сме си говорили“, започна Стоилов.„Люпко си има мнение“, продължи на Стоилов,
На въпрос дали е имало предумисъл в действията му, свързани с евентуално преименуване на „Литекс“ на ЦСКА, Стоилов реагира остро: „Какво умишлено да има в това, че сме извадили отбора?! За какво да мешаме други отбори?! На нас ни се пречи 20 кръга. „Литекс“ е фактор от години“.
„Според мен съдията трябва да бъде изваден до живот“, отсече още шефът на ловчалии и продължи: „Който ме познава, знае, че не съм емоционален и темпераментен човек“.