Третодивизионният „Литекс“ е на четвъртфинал за купата на България

litex

Третодивизионният отбор на „Литекс“ се класира за четвъртфиналите в турнира за купата на България по футбол, съобщи БНР. В осминафинална среща на Градския стадион в Ловеч „Литекс“ победи „Локомотив“ София с 4:2 след дузпи, 1:1 в редовното време и продълженията.

Двата тима не успяха да си вкарат гол през първото полувреме, а през второто феновете в Ловеч видяха два за три минути.
Искрен Писаров откри резултата за „оранжевите“ в 51-ата минута, но Златко Бонев възстанови равенството в 53-ата.
Десет минути преди края на двубоя „железничарите“ останаха с човек по-малко заради червен картон на Денис Пидев.
След като резултатът 1:1 се запази в редовното време и продълженията, победителят беше определен след дузпи.