„Тетевен Волей” падна с 1:3 от ЦСКА за финал на годината

%d0%b2%d0%be%d0%bbe%d0%b9

Отборът на „Тетевен Волей” финишира годината със загуба, след като отстъпи с 1:3 пред втория в класирането ЦСКА. Срещата от 11-ия кръг от първенството на родната Суперлига се игра в събота в зала „Георги Бенковски” в Тетевен и продължи час и 18 минути.

Мачът започна добре за домакините, които наложиха надмощие и взеха първия гейм с 25:21. Пълно себераздаване от страна на момчетата на треньора Петър Мечкаров и традционно силен начален удар на капитана Радослав Димитров наклониха везните в тяхна полза. До първото техническо прекъсване тетевенци вече имаха аванс от 6 точки (8:2). Сетне съотношението на силите се запази до второто техническо прекъсване, за да се стигне до 21:18. След 22:20 пък треньорът Мечкаров направи смяна, като пусна Мирослав Братанов на мястото на Мартин Христов. Стратегията се оказа печеливша и домакините затвориха частта с 25:21.
Оттук насетне обаче картината на терена се промени. Мобилизацията в редиците на „червените”, а и по-сериозната им класа казаха тежката си дума. Столичани спечелиха втория гейм (15:25), с което изравниха резултата и добиха психологическо предимство. Това им позволи да наложат волята си по категоричен начин в следващите две части (7:25 и 10:25) и да се поздравят с победата.
Най-резултатен за домакините бе Емилиан Мирчев с 12 точки, а 9 добави Павел Душков (60 % в атака). Тимът на „Тетевен Волей” ще зимува на десето място в класирането с актив от 9 точки, след 3 победи и 7 загуби. В първенството сега предстои едномесечна пауза. Следващият кръг е на 16-ти януари, когато тетевенци ще приемат „Левски” (Сф). (НГ)